Favori Lezzetlerde Arama Yap

Ara
618

2020 ‘’Türk Mutfağı Yılı’’

Türkler’in tarih boyunca hâkim oldukları coğrafyalar ve bu coğrafyalarda yetişen temel gıda maddeleri ile hazırladıkları yemekler,  Türk mutfak kültürünün ana hatlarını oluşturmuştur.

22

İnci kefali

Merhabalar sizlere gizemli bir balık türü olan inci kefalden bahsetmek isterim iyi okumalar..

6

Mürdüm Eriği Pestili Tarifi

Merhaba Sevgili Arkadaşlar Ekim ayının 10’u oldu. Hala kışlık hazırlıklara devam ediyorum. Mürdüm eriğinden pestil hazırladım. Tadı, kıvamı o kadar güzeldi ki sormayın . 3 kg için 1 su bardağı şeker kullandım. Ekşilik olursa alması için şekeri kullandım. Ama hiç gerek yokmuş. Siz hazırlarken eriklerin tadına bakın, şeker kullanmayabilirsiniz. Ben atıştırmalık olarak hazırladım. Bu yüzden nişasta kullanmadım. Sadece püre haline getirilmiş meyve yeterli pestil için. Ben fırında kuruttum.4 Tepsiyi fırın raflarına yerleştirdim. Arada alt üst edip, yer değiştirerek kurumalarını sağladım. Eğer bahçeniz varsa, tepsilerin üzerine tülbent serip, açık havada kurutabilirsiniz.

11186

Gloria Hotels & Resorts; Açık ve Kapalı Alandaki Toplantı Salonları ile İlgi Görüyor

Antalya Belek’te çam ağaçlarıyla çevrili bir alanda konumlanan, kongre ve toplantılar için ideal buluşma noktası olan, Avrupa’nın en geniş kapsamlı ve modern oteli Gloria Hotels & Resorts; pandemi döneminin ilk fiziki bilimsel toplantısına ev sahipliği yaptı. Sosyal mesafe kuralları kapsamında bir araya gelen 160 hekim ve ilaç firmalarının katılımı ile gerçekleşen yeni normalin ilk kongresinde, üst düzey sağlık önemleri ön plandaydı.

14586

Sofralık zeytin ihracatında 200 milyon dolar hedefleniyor

Pandemi döneminde insanlık eve kapanınca kahvaltı kültürünü geri kazandı. Covid-19 virüsü, bağışıklık sistemini güçlendiren sofralık zeytine talebi arttırdı, sofralık zeytin ihracatında rekor geldi.

6970

Carte D’or Buffet Mus Serisi ile Şefler İmza Tariflerini Dakikalar İçerisinde Hazırlıyor

Her ürünüyle şeflere kaliteli ve unutulmaz bir lezzet deneyimi yaşatan Carte D’or, şimdi de Carte D’or Buffet Mus Serisi’ni şeflerin beğenisine sunuyor. Buffet Mus Serisi ile uzun vakitler alan mus dakikalar içerisinde pratik bir şekilde yapılabiliyor.

Devamını Gör