> Köşe Yazıları > Yazar

10 parmağında 10 marifet: Gasto Street and Local Food

Sokak Lezzetleri ve Geleneksel Yemeklerimizin Müthiş Birleşimi

Artık geleneksel yeme-içme mekanları yerini 3.parti dediğimiz alternatif mekanlara kaptırdı. Geleneksel lezzetler ile modern lezzetlerin harmanlandığı mekanlar günümüzde çok revaçta. İşte bu mekanlardan biri de Gasto.

Nişantaşı’nda artık mekanlar Topağacı tarafına doğru kayıyor. Gasto’da Topağacı’ndaki en güzel yerlerden birini kaparak ferah bir mekanı bizlere sunuyor.   


Biz Gasto’yu ilk önce kahvaltıda denemek istedik. Sabahın erken saatlerinde Anadolu yakasından kalkıp Nişantaş’ında bu tatlı kafeyi ziyarete geldik. İyiki de gelmişiz. Hem görsel hem lezzet açısından tercih ettiğimiz tatlar oldukça başarılıydı. Tercihimizi avokado poşe yumurta, Croque Madam, Füme somonlu Egg Benedict’den yana kullandık. Avokado poşe yumurta, ekşi mayalı ekmek üzerinde oldukça abartısızdı ama bir okadar da lezzetliydi. Croque Madam masanın en havalısıydı ve bugüne kadar yediğim en hafif Croque Madam’dı. Beşamel sos ve hardal bileşenleri arasındaki uyum güzel tutturulmuş. Egg Benedict’e gelecek olursak ilk ısırıkta bu lezzetin keyfini anlatmak mümkün değil. Hollandaise sos ve  yumurtanın uyumu çok başarılıydı.

Servise gelecek olursak, herkes güler yüzlüydü ve çok ilgiliydi. Çalışanların mutluluğu kesinlikle mekana da yansıdığını gözlemledik. Kurucu şef, Emircan Canatar tüm misafirlerle özenle ilgileniyor. Fiyatlara gelecek olursak kahvaltılıklar 40-60 tl arasında bir fiyat seviyesinde.

Covid-19 ile birlikte gelen yeni normalleşme sırasında yemek severler yaklaşık 3 aylık bir süre zarfında dışarda yeme-içme imkanından mahrum kaldılar. Daha yeni yeni eski günlerine dönmeye çalışıyor yemek severler. İşte bu noktada mekanın lezzetinden önce covid-19 a karşı alınan tedbirlere dikkat ediyorlar. Gasto bizleri hem lezzet hem de covid önlemleri noktasında beklentilerimizin üzerinde bir imkan sunuyor.

Canınız geleneksel tatları farklı bir sunum şeklinde tatmak istediğinde muhakkak uğrayın!İlginizi çekebilecek diğer içerikler |


Pelin Zorlu

Gezdikçe yiyoruz, yedikçe geziyoruz.

Devamını Gör

Değerlendirmeler| En Favori Yorumlar

0 Diğer Kişi yorum yaptı
Önceki Yorumları Yükle

Özlem Çotak Söker

0 Yorum

2020-07-09 07:11:24

Tavsiyelerinizi dikkatle takip ediyorum...Pandemi den sonra ilk işimiz bu onerilerinizi uygulamak olacak..Sevgiler,


Nilgün Ergün

0 Yorum

2020-07-09 11:24:34

Ömerilerini önemsediğim bir gezgindir. Gasto’yu deneyeceğim


Müge Şen

0 Yorum

2020-07-09 12:32:03

Herşey gayet açıklayıcı. Pelin zorlu önerisiyle gittim ve çok memnun kaldım. Kelimesi kelimesine katılıyorum. Teşekkür ederim!Yorumlar (3)