> Tarifler > Et Yemekleri

Cafede Pari Soslu Antikrot

Malzeme
CAFE DE PARİS SOSLU ANTİKROT
8 parça antikrot
(Zeytinyağ+karabiber+taze biberiye)
(etleri marine etmek için)
2 yemek k.tereyağı
+2 diş sarmısak
(etleri kızarmak için)
SOS 150 gr tereyağ
70-80 ml krema
1 tatlı k. Worcestershire sosu
3 yemek kaşığı doğranmış dereotu

Fransızların en lezzetli yemeklerinden

Önce etleri taze çekilmiş karabiber, zeytinyağ ve biberiyeyle marine edip, üzeri kapalı, buzdolabında 1 gün bekletin.

Sos için kremayı sos tenceresine koyup,ısıtın.Sonra içine rendelenmiş sarmısak, soğan, hardal, Worcestershire sos,baharatlar ve dereotunu ekleyin. Bir kaç dakika kaynayınca, içine ezilmiş rokfor peynirini ve tereyağı ekleyin. Hepsi beraber iyice özleşip, 2-3 dakika kaynayınca ocaktan alıp, diğer yeşillikleri ekleyin.

Etleri pişirmek için tereyağı döküm bir tavaya koyun ve erisin. İyice kızınca etleri içine koyun ve pişirin. (4 dak. yeterli. Pişirirken az tuz)

Pişen etleri servis tabağına alıp, üzerine sosu dökün. İlginizi çekebilecek diğer içerikler |


Nurşen Aksoy

Nurlu kimdir?

Mutfağında şahane yöresel yemekler pişen, sofralarında uzun uzun oturulan bir evde büyüdükten sonra kendi mutfağında da yemeklerini aşkla yapan ve bu mutfak sevgisini sosyal medyaya taşıyan bir blogger.

Küçücük bir ev mutfağından taşarak her gün Dünyanın her yerinden binlerce kişinin hayranlıkla takip ettiği yemek sevdalısı ev kadını bir anne; bu anlamda bir çok ev kadınının ilham kaynağı, rol modeli.

Sosyal medya hesabında ve web sitesinde özellikle Adana bölgesinde evlerde pişen yemekleri orijinal tarifleri ile paylaşıp kaybolmaya yüz tutmuş yöresel yemekleri yaşatmak için uğraş veren bir Adana sevdalısı, bir nefer.

Bu anlamda sivil toplum kuruluşları, meslek liseleri, yazılı/görsel basın aracılığı ile çeşitli yemek atölyelerini gönüllü olarak yapan ve eğitim veren bir öğretmen.

Devamını Gör

Değerlendirmeler| En Favori Yorumlar

0 Diğer Kişi yorum yaptı

Yorumlar (0)