> Tarifler > Et Yemekleri

Kuzu pirzola

Malzeme
1 kuzu eti
2 kuzu pirzola
3 tuz

Merhaba sevgili arkadaşlar güzel bir kuzu pirzola eti için buradayım...

Öncelikle kuzu bir pirzola için kuzu etinin çok iyi olması lazım genç ve nazik bir kuzu eti için seçiminiz 1 yaşı doldurmuş kuzunun eti iyi olur bir kuzu en az 3 gün dinledirilmiş olması ve yaş olmaması lazım. Kuzu pirzola yı çıkarmak için istenilen etin belirli yerlerinden kesilmesi lazım pirzola nın  kaburga kısmından çıktığı için bir yandan kaburga diğer yandan pirzola yı çıkarabiliriz kaburga ya zarar vermeden pirzola yı çıkaralım. Pirzola yı ne kadar yağlı çıkarır isek okadar lezzetli bir et elde etmiş oluruz bu yüzden kuzunun üst yağını kesinlikle almıyoruz sadece yağ kavramının üstündeki şerah yağı dediğimiz üst deriyi alıyoruz ince kısmından aldıktan sonra kaburga yı birzola kısmından ayırıp pirzola yı tek tek çıkarıyoruz. Aslında video lu anlatım daha iyi olurdu bu yüzden bu tarifi yazı olarak yazayım dedim., kuzu pirzola yı çıkardıktan sonra pişirebiliriz, benim sizlere  tercihim terbiye veya baharat kullanmayı düşünmedim kuzu pirzola için iyi bir lezzet elde etmek için sadece kaya tuzu veya deniz tuzu kullanıyorum çünkü bir etin lezzetini ancak bu şekilde yakalamak mümkün enfes ve tam yağlı bir pirzola için tuz katmak yeterlidir afiyet olsun... 


Takipte kalın çünkü daha güzel tarifler ile sizler olacağım sevgi ile kalın

Chef mazlum sevinç.. İlginizi çekebilecek diğer içerikler |


Mazlum Sevinç

 Merhabalar ben mazlum sevinç 04.04.1981 BİTLİS /TATVAN  doğumlu mesleğime 1997 başladım 23 yıllık bir emek ile yol aldım tabi ilk ustalığım fırıncı olarak başladım 3 yıl Bitlis Tatvan da çalıştım kendi iş yerimiz de... 2 bin yılında İstanbul da hacı oğlu lahmacun da  lahmacun ustası olarak iş başı yaptım 1 yılın sonunda askerliğim başladı askerlikte mutfak ta gece aşçı başı olarak bitirdim askerlikten sonra Tekirdağ da Hatay sofrasında  aşçı  olarak çalıştım 2 yıl.. O yıllardan sonra bir çok mekan da yer aldım kendimi geliştirmek amacıyla farklı oteller farklı restaurantlar da bulundum bodrum Marmaris İzmir Ankara Karadeniz bölgesi İstanbul Kıbrıs gibi Bir çok ilde ve yerde çalışarak bir ileri adım attım. 

Akdeniz karpaz üniversitesi dalı altında eğitim alarak AŞÇILIK (Excutive cheflik, gastronomi uzmanlığı sertifikalarını alarak ardından ULUSLARARASI GASTRONOMİ FEDERASYONU tarafından Master chefs belgesini aldım bir çok programda ve yarışmalarda yer aldım ardından bana bu yolda emeği geçen bir dost a teşekkürü borç bilirim sevgili chefim MEHMET KUDAT desteğinden dolayı çok teşekkür ediyorum bu gün bu ortamda ve favori Lezzetler ekibinde kendisiyle aynı çatı altında olmaktan gurur duyuyorum... Sevgi ile dostluk ile tariflerimi siz değerli okurlara buradan paylaşmaya devam EDERİM.  SAYGILARIMLA  MAZLUM SEVİNÇ. 

Devamını Gör

Değerlendirmeler| En Favori Yorumlar

0 Diğer Kişi yorum yaptı

Yorumlar (0)